Wady nawigacji

Nawigacja satelitarna, którą możemy zakupić do swojego samochodu to jedna z lepszych inwestycji, jakie możemy poczynić, by jeździło nam się lepiej. Oszczędzamy czas na wyszukiwaniu najlepszej możliwej drogi dojazdu do celu i nie musimy tej drogi nawet pamiętać – urządzenie samo poda nam potrzebne wskazówki podczas jazdy.

Trzeba pamiętać jednak, że jak każda maszyna, także i nawigacja nie jest idealna. Należy wobec niej zastosować zasadę tak zwanego „ograniczonego zaufania”. Choć urządzenie posiada funkcję automatycznej aktualizacji map, to nie uwzględnia ona wszelkich robót drogowych i innych, nagłych przeszkód na drodze. Wsłuchując się bez namysłu w porady, które płyną z nawigacji możemy wpakować się na jezdnie, na której przejazd jest utrudniony, albo wręcz niemożliwy.

Jeśli mowa o aktualizacjach, to one także mogą być dla niektórych użytkowników utrapieniem. Dla osób trochę obeznanych w tematach technologicznych proces wgrywania świeżych map nie będzie problemem, ale dla osób, które z komputerem nie mają do czynienia sporadycznie już tak. Dodatkowo aktualizacje map mogą być płatne, a dodatkowe mapy – np. krajów europejskich – są także udostępniane przez producenta nawigacji za dodatkową opłatą. Należy mieć na uwadze te dodatkowe koszta.

nawigacja pod androida https://traffic.naviexpert.pl/remonty/lubin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *