CB-Radio

Chociaż niektórym kierowcą wystarcza zamontowana w samochodzie nawigacja satelitarna, to część osób – zwłaszcza jeżdżących pojazdami o większych gabarytach – wspomaga się także CB-Radiem. Jest to rodzaj komunikacji radiowej na paśmie cywilnym (CB od ang. Citizen-Band), a posiadanie odbiornika nie wymaga żadnych dodatkowych zezwoleń.

Mimo że CB-Radio nie poprowadzi nas samo do celu i nie określi naszego położenia, to jest bardzo dobrym uzupełnieniem dla posiadanej już nawigacji samochodowej. Dzięki możliwości kontaktu z innymi uczestnikami ruchu, nawet tymi, którzy są od nas daleko, możemy dowiedzieć się, jaka sytuacja panuje na drodze, którą za jakiś czas będziemy podążać.

Takjak nawigacja samochodowa czasem ma zapisaną pozycję tzw. „fotoradarów”, to już nie jest w stanie pokazać nam miejsc, gdzie stoi kontrola drogowa. Inaczej jest w przypadku CB-Radia – wystarczy je uruchomić i zapytać innych „mobili” (to slangowe określenie na innych kierowców), czy o okolicy nie stoją „miśki” (kolejne określenie slangowe, tym razem na policje). Dzięki temu można uniknąć mandatów.

Naprowadzanie na cel także jest możliwe dzięki CB-Radiu – czasem nawigacja nie ma tak bardzo szczegółowej mapy i nie widzimy mniejszych dróg. Ponownie wystarczy uruchomić urządzenie do łączności i zapytać o drogę, a osoby, które znają okolice jak własną kieszeń z pewnością powiedzą nam, jak tam trafić.

Korki omijamy dzięki Traffic Navi - polecam https://www.naviexpert.pl/plus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *