Alternatywy

Żyjemy w cyfrowych czasach, gdzie każdą informacje mamy na wyciągnięcie ręki, a raczej… telefonu. Bez niego w kieszeni czujemy się co najmniej nieswojo i nie potrafimy bez niego wykonać najprostszych czynności, jak choćby wyszukanie drogi do celu. Dzisiejsze, nowoczesne telefony komórkowe posiadają wiele ciekawych funkcji, które ułatwiają nam nawigowanie – jak chociażby nadajnik GPS, określający nasze aktualne położenie i nanoszący je na wgrane na urządzeniu mapy. Czasem jednak sprzęt zawodzi – co wtedy?

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazd samochodem na wakacje nie mógł odbyć się bez mapy drukowanej. Dziś takie rozwiązanie byłoby wyśmiane i to nie bez powodu. Przede wszystkim mapy wydrukowane nie zawsze są aktualne – nie są wydawane tak często, jak byśmy tego chcieli i mogą nie uwzględniać najnowszych zmian. Druga sprawa, to używanie takiej mapy – zwykle jest ona duża, więc jej całkowite rozłożenie w samochodzie graniczy z cudem i przy okazji zasłania przednią szybę, a takie zachowanie aż prosi się o wypadek.

Jednak w przypadku wędrówek pieszych mapy tradycyjne są niezastąpione. Oczywiście nie wymagają one zasilania, więc nie musimy polegać na baterii w telefonie. Bardziej szczegółowe mapy są też w stanie poprowadzić nas przez dzikie ostępy leśne, czego nawigacja samochodowa z pewnością nie uczyni – zaprowadzi nas co najwyżej na skraj lasu.

W ostateczności, kiedy nie mamy ani nawigacji, ani nawet zwykłej mapy, pozostaje nam podejście do przechodnia i zapytanie o drogę. W dużych miastach możemy trafić na osoby, które są tylko turystami i niewiele nam pomogą, ale w małych mieścinach, gdzie każdy zna każdego, ze wskazaniem drogi nie powinno być problemu.

nawigacja gps android https://traffic.naviexpert.pl/remonty/bytom/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *