Nawigacja samochodowa

Nawigacja satelitarna dostępna jest dziś praktycznie dla każdego. Jej szybkość, dokładność i prostota użytkowania znalazła zastosowanie w samochodach osobowych. Aktualnie możemy wybrać się w miejsce praktycznie nam nieznane bez długich przygotowań – wystarczy wybrać w urządzeniu do nawigacji punkt startowy i docelowy, a po chwili otrzymujemy najbardziej optymalną trasę, jaką możemy jechać.

Dodatkowo takie urządzenia posiadają szereg funkcji, które jeszcze bardziej mają nam umilić i ułatwić jazdę. Wspomnieć należy przede wszystkim o wskazówkach głosowych, które pojawiają się w czasie prowadzenia pojazdu. Często producenci nawigacji samochodowych zapraszają do współpracy znane osoby, które użyczają swojego głosu. W Polsce popularny jest głos Krzysztofa Hołowczyca albo Martyny Wojciechowskiej, natomiast w Stanach Zjednoczonych producenci mają o wiele bardziej wybujałą wyobraźnię (oraz pewnie większy budżet), tworząc na przykład głos Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen.

Urządzenia do nawigowania mogą też mieć wejścia USB, albo nawet wewnętrzną pamięć, na którą możemy wgrać swoje ulubione piosenki (jeśli zestaw grający w samochodzie nie obsługuje formatu mp3), lub filmy, które uprzyjemnią nam chwile w czasie przymusowego, bądź zaplanowanego postoju – w czasie jazdy oglądanie filmów jest stanowczo nie wskazane.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/kutno/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *