Nawigacja w kieszeni

Nawigacje samochodowe już na dobre zadomowiły się w autach osobowych. W droższych samochodach są ona nawet montowane domyślnie. Jednak nie musimy od razu inwestować w drogie auto, czy samo urządzenie do nawigowania – wystarczy wykorzystać to, co już posiadamy.

Najnowsze telefony komórkowe, inaczej zwane smartphone’ami, mają bardzo dużo możliwości i funkcji, które dodatkowo możemy powiększyć poprzez instalacje różnych aplikacji. Jedną z nich, która nas najbardziej interesuje, jest nawigacja satelitarna.

Coraz więcej telefonów ma wbudowany nadajnik GPS, więc bez problemu określimy za jego pomocą naszą pozycje. Po zainstalowaniu stosownej aplikacji do nawigacji możemy też wybierać cel naszej podróży i pozwolić, by telefon – zupełnie jak nawigacja samochodowa – prowadził nas podczas trasy wskazówkami głosowymi. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że telefon ma małe rozmiary, a więc bez problemu zmieści się w kieszeni spodni. Nie musi też być podłączony do zasilania, co sprawia, że nie ogranicza nas żaden kabel. A jeśli się jednak w drodze zgubimy, to wystarczy wyciągną telefon z kieszeni i zadzwonić po pomoc – tego raczej w przypadku nawigacji samochodowej nie wykonamy. Warto wiedzieć, że często aplikacje do nawigowania dostępne na komórki wymagają stałego dostępu do Internetu, należy więc „zaopatrzyć się” w stosowne pakiety danych.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/dabrowa_gornicza/ nawigacja NaviExpert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *