Na co zwracać uwagę przy zakupie nawigacji samochodowej

Chociaż nawigacje samochodowe są teraz dostępne w niemal każdym sklepie z elektroniką i mniejszych supermarketach, to zakupu nie należy dokonywać zbyt pochopnie. Urządzenie to ma nam pomagać w czasie jazdy często przez nieznane tereny, więc zdani tylko na nią, musimy mieć pewność, że nas nie zawiedzie.

Zacząć jednak należy od wygody użytkowania. Warto zwrócić uwagę na ekran, jego wielkość – o wiele wygodniej spogląda się na taki, który jest duży i wyraźny. Niebezpieczne może okazać się skupianie na małym ekranie zamiast na drodze. Istotna też jest jego obsługa – czy to specjalnym rysikiem, czy też dotykowo, co jest teraz praktycznie standardem.

Czas pracy na baterii też powinien wpływać na wybór urządzenia – najlepiej wybrać taką nawigację, której wybudowana bateria pozwala na jak najdłuższe działania bez ładowania. Należy też zwrócić uwagę, czy wybrane urządzenie w ogóle posiada akumulator – niekiedy możliwe jest tylko podłączenie do źródła energii w aucie.

Innym czynnikiem decydującym o zakupie mogą być dodatkowe funkcje nawigacji. Często urządzenia posiadają wejścia USB, do których możemy podłączyć własne nośniki danych z np. muzyką lub filmami. Dla pozostałych ważne mogą też być dołączone głosy znanych osób, które podawać nam będą wskazówki podczas jazdy.

Należy też zwrócić uwagę na to, czy wszelkie aktualizacje map będą dostępne w przyszłości ze strony producenta, oraz czy ich wgrywanie nie będzie dla nas kłopotliwe – najlepiej poprosić o zademonstrowanie tego procesu przez sprzedawce. Niektóre mapy, na przykład innych krajów, mogą być dodatkowo płatne – to też jest ważne przy wyborze.

Wielkie remonty warszawa organizuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *